Fantastiska Stockholm

Nu är vi hemma igen efter vår lilla semester i Stockholm. Vi åkte dit med Sofie, Henke och Meja. Dagarna har varit underbara, jag tycker verkligen om Stockholm. Det är skönt att de har tagit vara på vattnet i Stockholm och byggt staden runt det. Det gör ju att man nästan alltid är nära vattnet och så är det ju så vackert! I Göteborg tex märker man ju inte av på samma sätt att vattnet är så nära. Nej, Stockholm får min röst!!!

Under dagarna som gått har vi bla lyssnat på allsång på skansen, strosat omkring inne i mysiga skansen, shoppat och tittat på hus och gränder i gamla stan, tittat på vaktavlösningen vid slottet, varit på naturhistoriska riksmuseet och cosmonova och varit uppe i kaknästornet. Utöver detta har vi ätit en massa god mat!!! Oj, oj, oj säger jag bara!!! Vartenda mål har varit en fröjd för magen!!!

Jag har säkert sagt det förrut, det är så himla roligt att vara på semester med Sofie och Henke! Vi har så otroligt roligt tillsammasn! Så det lär bli fler!













Det finns massa fler bilder, men jag nöjer mig med dessa...

Kommentarer
Postat av: Emelie

Hej!

Ja, jag är nog fast i bloggträsket nu ;)

Hehe vad bra att ni kommer att ringa mig och vad skönt ni såg ut att ha det i huvudstaden! :)

Kram kram

2009-07-03 @ 11:47:24
URL: http://picsonly.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0